wtorek, 15 listopada 2016

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Tymowej na obchodach Dni Jana Pawła II w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie

9 listopada br. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w ramach XI Dni Jana Pawła II odbyła się prezentacja grup, ruchów i stowarzyszeń działających na terenie Diecezji Tarnowskiej. Tegoroczne spotkanie ze studentami poświęcone było miłosierdziu i siedmiu uczynkom miłosierdzia co do ciała.
Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas opowiedzieli o działaniach, jakie podejmują w ramach pierwszego uczynku - głodnych nakarmić. Prezentacja multimedialna podzielona została na dwie części - Głód Boga i Głód Chleba. Apele okolicznościowe, nabożeństwa, czy przygotowanie spotkania ze Świętym Mikołajem, które karmią nasze dusze są dla SKC tak samo ważne jak zbieranie funduszy na dożywianie rówieśników. Zgromadzeni na wykładzie studenci byli mocno zdziwieni ogromem pracy, który wykonują z pozoru tak maluczcy.
Oprócz wolontariuszy SKC pojawili się także reprezentanci Anonimowych Alkoholików (Spragnionych napoić), Stowarzyszenia Młodzi Misjom (Nagich przyodziać), Taizé i wolontariuszy ŚDM (Podróżnych w dom przyjąć), wspólnoty Metanoia (Więźniów pocieszać), wolontariuszy Sursum Corda (Chorych nawiedzać) oraz Matek dzieci utraconych (Umarłych grzebać). Po wystąpieniach zaproszonych gości sekretarz Caritas Diecezji Tarnowskiej - pan Jerzy Pikul, otrzymał z rąk pani profesor Elżbiety Osewskiej obrazy wykonane przez studentów PWSZ.

Katarzyna Włodarczyk Brak komentarzy:

Prześlij komentarz